Concursul Naţional de Chimie pentru clasa a VII-a
"Raluca Rîpan"

Ediţia a XIII-a
Arad, 8-11 iunie 2017

Premiile obţinute
la Concursul naţional de chimie "Raluca Rîpan",
Arad 2017

Numele şi prenumeleJudeţulŞcoalaPremiul obţinutProfesorul care l-a pregătit
Ionescu R.A. Luiza NataliaBUCUREŞTIColegiul Naţional "Grigore Moisil" BucureştiPremiul ICosteniuc Iuliana
Dianu G. AlexandruBUCUREŞTIŞcoala Gimnazială nr. 280 BucureştiPremiul IIGîrtan Silvia
Gheţiu P. Robert CorneliuIAŞIColegiul Naţional IaşiPremiul IIIGrigoras Geanina
Gavriluţ G. Adrian EmilIAŞIColegiul National "Emil Racoviţă" IaşiMenţiuneIlucă Daniela
Căpăţînă M. Ştefan-AndreiBUCUREŞTIŞcoala Gimnazială "Principesa Margareta" BucureştiMenţiuneDragomir Maria
Simionescu M. MateiOLTŞcoala Gimnazială "Eugen Ionescu", SlatinaMenţiuneEne Simona / Moşteanu Laura
Costea L.Răzvan-ŞtefanBUZĂUŞcoala Gimnazială "Căpitan Aviator Mircea T. Bădulescu" BuzăuMenţiunePalela Rădiţa
Amaricăi D. George-LucianVRANCEAColegiul Naţional "Al.I.Cuza" FocşaniMenţiuneMaiereanu Alina Gigliola
Dumitra G.O.Ştefan TudorARADColegiul Naţional "Moise Nicoară" AradMenţiuneAvram Adela/RotariuDan
Lazea D.Darius CristianMARAMUREŞColegiul Naţional "Gheorghe Şincai" Baia MareMenţiunePop Aneta
Mercan F. A Horia BUCUREŞTIŞcoala Gimnazială nr. 81 BucureştiMenţiunePopescu Mirela
Radu N. Vlad - ŞtefănuţGALAŢIŞcoala Gimnazială Nr. 29 GalaţiMenţiuneNecula Monica
Vizitiu D. Alin ŞtefanBACĂUŞcoala Gimnazială Nr.10 BacăuMenţiuneTimoşenco Voichiţa
Negrău M. Bianca - MariaGALAŢIŞcoala Gimnazială Nr. 29 GalaţiMenţiuneNecula Monica
Iova M. VladBIHORColegiul Naţional "Emanuil Gojdu" OradeaMenţiuneUrsuţa Camelia
Ivan D. Tudor BUCUREŞTIColegiul Naţional de Informatică "Tudor Vianu" BucureştiMenţiuneAnghel Claudia
Godja V. Adrian IonuţMARAMUREŞŞcoala Gimnazială nr.2 Sighetu MarmaţieiMenţiuneDragoş Reghina
Plescan B.E. Matei BogdanIAŞIColegiul National IaşiMenţiuneMărioara Lăcătuşu
Mercan G. Valentina CristianaBRĂILALiceul Teoretic "Nicolae Iorga" BrăilaMenţiuneMarin Liliana
Chelărescu M.C. AlexandraVÂLCEAŞcoala Gimnazială "Ion Gheorghe Duca" Râmnicu VâlceaMenţiuneDincă Dorina
Ignat I.M. Alex MateiCLUJŞcoala Gimnazială "Liviu Rebreanu" Cluj-NapocaMenţiuneVereşezan Mihaela
Opincă I. Andrei CristianDÂMBOVIŢAŞcoala Gimnazială "Ion Ciorănescu" MoroieniMenţiune Tăbîrcă Elena
Doliş G.N. Eduard ŞtefanBACĂUŞcoala Gimnazială "Liviu Rebreanu" ComăneştiMenţiuneDoliş Marlena
Lupu B. C. ValentinBUCUREŞTIŞcoala Gimnazială "Constantin Brâncuşi" BucureştiMenţiunePopa Marin
Buzatu G.C. GiulianSUCEAVAŞcoala Gimnazială Nr. 3 SuceavaMenţiune specialăLazarovici Corina
Popa C. F. Florin AlexandruALBAŞcoala Gimnazială "Mihai Eminescu" Alba IuliaMenţiune specialăMateescu Mihaela
Bădescu D.L. VicenţiuBUCUREŞTIŞscoala Gimnazială nr. 197 BucureştiMenţiune specialăStoican Camelia
Butulescu M.C. IoanaSUCEAVAŞcoala Gimnazială Nr. 3 SuceavaMenţiune specialăLazarovici Corina
Ioniţă D. Robert CristianBUCUREŞTIŞcoala Gimnazială Nr. 56 BucureştiMenţiune specialăIacobescu Vasilica
Arghir I. Mihai-CristianGIURGIUŞcoala Gimnazială nr. 5 GiurgiuMenţiune specialăBalan Dumitra/ Hristache Eugenia
Manea C. Darius AndreiCOVASNAŞcoala Gimnazială "Avram Iancu " CovasnaMenţiune specialăBîrlă Maria
Guzu P. CristianaBISTRIŢA-NĂSĂUDŞcoala Gimnazială Nr. 1 BistriţaMenţiune specialăCosma Elena
Crăciun C. Iancu CristinIAŞIColegiul National "Emil Racovita" IaşiMenţiune specialăIlucă Daniela
Buliga B. D. Cosmin-AndreiBOTOŞANIColegiul Naţional "Mihai Eminescu" BotoşaniMenţiune specialăGuceanu Constantin
Firoiu C.O. Mihnea IoanVÂLCEAŞcoala Gimnazială "Take Ionescu" Râmnicu VâlceaMenţiune specialăDincă Dorina
Pecheanu I. Anna-AngelaNEAMŢŞcoala Gimnazială Nr.3 Piatra Neamţ Menţiune specialăŞurubaru Rodica
Ilieş C.Andrei SergiuMARAMUREŞŞcoala Gimnazială "George Coşbuc" Sighetu MarmaţieiMenţiune specialăDragoş Reghina
Băluş D. Timeea AlecsiaHUNEDOARAColegiul Naţional "Decebal" DevaMenţiune specialăMillye Gyula
Chiţan I.C.Rafael AlexandruGORJColegiul Naţional "Tudor Vladimirescu" Tg. JiuMenţiune specialăCiobanu Elena
Ţîu M. Raluca AndreeaBUZĂULiceul Pedagogic "Spiru Haret" BuzăuMenţiune specialăAdriana Onţeluş
Buşui N.A.BogdanARADLiceul Naţional de Informatică AradMenţiune specialăLupşa Liliana
Grigore A.I. Bogdan-AlexandruPRAHOVAColegiul Naţional "Mihai Viteazul" PloieştiMenţiune specialăMarin Maria
Grigoraş V. AndreeaNEAMŢŞcoala Gimnazială "Vasile Alecsandri" RomanMenţiune specialăCondurat Geanina
Memet T. Ersin UmitTULCEAŞcoala Gimnazială "Al. Ciucurencu" TulceaMenţiune specialăIlie Anişoara
Topoliceanu C. Irina-MariaVRANCEAColegiul Naţional "Unirea"FocşaniMenţiune specialăSîrbu Angela
Barbu G.L.Andrei-CristianDÂMBOVIŢAŞcoala Gimnazială "Pictor Nicolae Grigorescu" TituMenţiune specialăCherciu Elena
Petrea A. L. Adelina - PaulaVASLUIŞcoala Gimnazială "Anastasie Panu" HuşiMenţiune specialăBrînză Veronica
Berbecea V.TaniaTIMIŞColegiul Naţional "C. D. Loga" TimişoaraMenţiune specialăHittner Ana Roza
Alexandru D. Norina Ştefania VASLUIŞcoala Gimnazială "Al Nechita" VasluiMenţiune specialăComan Camelia
Osman S. ArunCONSTANŢAColegiul Naţional "Mircea cel Bătrân" ConstanţaMenţiune specialăBălaşa Doina
Sfia S. Anca Mihaela BUCUREŞTILiceul Teoretic Internaţional de Informatică BucureştiMenţiune specialăGherghe Adriana
Bălaşa D. Iulia MariaIAŞIColegiul "Costache Negruzzi" IaşiMenţiune specialăCozma Jeanina
Dragomir I. MihaiPRAHOVAColegiul Naţional "Ion Luca Caragiale" PloieştiMenţiune specialăMeiroşu Emilia
Oancea I. RoxanaPRAHOVAColegiul Naţional "Jean Monnet" PloieştiMenţiune specialăIonescu Lucia
Vasile O. Maria LorenaBISTRIŢA-NĂSĂUDColegiul Naţional "Liviu Rebreanu" BistriţaMenţiune specialăCătinean Carmen Teodora
Hemcinschi-Lungu P.M. AndraBOTOŞANIŞcoala Gimnazială Nr. 7 BotoşaniMenţiune specialăGuceanu Constantin
Marinescu S.N. Naomi NicoletaIAŞIColegiul "Costache Negruzzi" IaşiMenţiune specialăCozma Jeanina
Mitreangă S.B.Laura DanielaCONSTANŢALiceul Teoretic "Traian" ConstanţaMenţiune specialăAlbu Valentina
Suliman I. EdisCONSTANŢALiceul Teoretic "Ovidius" ConstanţaMenţiune specialăMertic Florica
Iurea C.A. Andreea IrinaBOTOŞANIŞcoala Gimnazială "Grigore Antipa" BotoşaniMenţiune specialăCantoriu Mariana Tatiana
Cârstoiu N.VladBUZĂUColegiul Naţional "B.P. Hasdeu", BuzăuMenţiune specialăCristina Aneta Sichim
Pantazi I.B. AlexandraCONSTANŢAColegiul Naţional "Mircea cel Bătrân" ConstanţaMenţiune specialăBălaşa Doina
Bălăucă C. Maria-DariaBOTOŞANIColegiul Naţional "Mihai Eminescu" BotoşaniMenţiune specialăGuceanu Constantin
Lia C. Sara MariaOLTŞcoala Gimnazială "N. Titulescu", CaracalMenţiune specialăCiulavu Valentina / Floricel Luminiţa
Iscu C. Delia ElenaBACĂUŞcoala Gimnazială "Ştefan Luchian" MoineştiMenţiune specialăTăbăcariu Anca
Popa C. Bogdan FlorinBRĂILAŞcoala Gimnazială "Fănuş Neagu" BrăilaMenţiune specialăDrăgan Lucica
Mureşan G. Gloria AncaCLUJŞcoala Gimnazială "Horea Cloşca şi Crişan" TurdaMenţiune specialăRoşca Maria
Stanciu C. Andrei-CristianDÂMBOVIŢAŞcoala Gimnazială "Mihai Viteazul" PucioasaMenţiune specialăCuculea Raluca
Băjău C. Maria GeorgianaDOLJColegiul Naţional "Fraţii Buzeşti" CraiovaMenţiune specialăBăjău Dana


Noutăţi:

Au fost afişate premiile obţinute la Concursul de chimie "Raluca Rîpan"

Au fost afişate subiectele şi baremele de la etapa naţională a Concursului de chimie "Raluca Rîpan"