Concursul Naţional de Chimie pentru clasa a VII-a
"Raluca Rîpan"

Ediţia a XIII-a
Arad, 8-11 iunie 2017

Concursul naţional de chimie "Raluca Rîpan"
Arad, 2017

Elevii participanţi

Numele şi prenumeleJudeţulŞcoalaProfesorul care l-a pregătitProfesor însoţitor
Simian M. V. Maria CristinaALBAŞcoala Gimnazială "Iuliu Maniu" Vinţu de JosJosan RodicaJosan Rodica
Popa C. F. Florin AlexandruALBAŞcoala Gimnazială "Mihai Eminescu" Alba IuliaMateescu MihaelaJosan Rodica
Dumitra G.O.Ştefan TudorARADColegiul Naţional "Moise Nicoară" AradAvram Adela/RotariuDanCismaş Florina
Buşui N.A.BogdanARADLiceul Naţional de Informatică AradLupşa LilianaCismaş Florina
Pantea V.Matei GabrielARADLiceul Naţional de Informatică AradBătăran Florica/Lupşa LilianaCismaş Florina
Martin D. Alin Andrei IoanARADŞcoala Gimnazială "Nicolae Bălcescu" AradRăveanu MonicaCismaş Florina
Bondoc C. Sergiu AndreiARADColegiul Naţional "Moise Nicoară" AradCristina CrişanCismaş Florina
Andea S.L. Mihai AlexandruARADColegiul Naţional "Moise Nicoară" AradCristina CrişanCismaş Florina
Ungureanu C. AlexandruARGEŞŞcoala "Alexandru Davila" PiteştiPahonţu AlinaAlina Pahonţu
Voicu A. AdelinARGEŞŞcoala Gimnazială Nr. 1 MiceştiDumitru MarinelaAlina Pahonţu
Voicu L.G. Oana GeorgianaARGEŞŞcoala Gimnazială "Traian" PiteştiMihăilă Liliana / Dinu MihaelaAlina Pahonţu
Doliş G.N. Eduard ŞtefanBACĂUŞcoala Gimnazială "Liviu Rebreanu" ComăneştiDoliş MarlenaTăbăcariu Anca
Vizitiu D. Alin ŞtefanBACĂUŞcoala Gimnazială Nr.10 BacăuTimoşenco VoichiţaTăbăcariu Anca
Iscu C. Delia ElenaBACĂUŞcoala Gimnazială "Ştefan Luchian" MoineştiTăbăcariu AncaTăbăcariu Anca
Iova M. VladBIHORColegiul Naţional "Emanuil Gojdu" OradeaUrsuţa CameliaUrsuţa Camelia
Vasile O. Maria LorenaBISTRIŢA-NĂSĂUDColegiul Naţional "Liviu Rebreanu" BistriţaCătinean Carmen TeodoraCosma Mihai
Guzu P. CristianaBISTRIŢA-NĂSĂUDŞcoala Gimnazială Nr. 1 BistriţaCosma ElenaCosma Mihai
Buliga B. D. Cosmin-AndreiBOTOŞANIColegiul Naţional "Mihai Eminescu" BotoşaniGuceanu ConstantinGuceanu Constantin
Bălăucă C. Maria-DariaBOTOŞANIColegiul Naţional "Mihai Eminescu" BotoşaniGuceanu ConstantinGuceanu Constantin
Iurea C.A. Andreea IrinaBOTOŞANIŞcoala Gimnazială "Grigore Antipa" BotoşaniCantoriu Mariana TatianaGuceanu Constantin
Hemcinschi-Lungu P.M. AndraBOTOŞANIŞcoala Gimnazială Nr. 7 BotoşaniGuceanu ConstantinGuceanu Constantin
Pilipăuţanu P. TudorBOTOŞANILiceul "Dimitrie Cantemir" DarabaniChiriac Cristina-LilianaGuceanu Constantin
Loghin S. AndreiBOTOŞANIColegiul Naţional "Mihai Eminescu" BotoşaniGuceanu ConstantinGuceanu Constantin
Ioniţă I.S. VladBRĂILAŞcoala Gimnazială "Mihai Eminescu" BrăilaPanţuru MauraDrăgan Lucica
Popa C. Bogdan FlorinBRĂILAŞcoala Gimnazială "Fănuş Neagu" BrăilaDrăgan LucicaDrăgan Lucica
Mercan G. Valentina CristianaBRĂILALiceul Teoretic "Nicolae Iorga" BrăilaMarin LilianaDrăgan Lucica
Boboia C. Vlad DariusBRAŞOVŞcoala Gimnazială Nr. 30 Braşov /Centrul Judeţean de Excelenţă BraşovBugnaru Carmen / Onică StelaDonici Manuela
Parhon B.C. Bogdana ŞtefaniaBRAŞOVColegiul Naţional "Andrei Şaguna" Braşov/Centrul Judeţean de Excelenţă BraşovPandrea Adriana/ Onică StelaDonici Manuela
Barbu G. Ana-Maria-DianaBRAŞOVColegiul Naţional "Dr. Ioan Meşotă" Braşov /Centrul Judeţean de Excelenţă BraşovMreană Mikaela-Teodora /Onică StelaDonici Manuela
Dianu G. AlexandruBUCUREŞTIŞcoala Gimnazială nr. 280 BucureştiGîrtan Silvia
Mercan F. A HoriaBUCUREŞTIŞcoala Gimnazială nr. 81 BucureştiPopescu Mirela
Lupu B. C. ValentinBUCUREŞTIŞcoala Gimnazială "Constantin Brâncuşi" BucureştiPopa Marin
Ionescu R.A. Luiza NataliaBUCUREŞTIColegiul Naţional "Grigore Moisil" BucureştiCosteniuc Iuliana
Căpăţână M. Ştefan -AndreiBUCUREŞTIŞcoala Gimnazială "Principesa Margareta" BucureştiDragomir Maria
Sfia S. Anca MihaelaBUCUREŞTILiceul Teoretic Internaţional de Informatică BucureştiGherghe Adriana
Bădescu D.L. VicenţiuBUCUREŞTIŞscoala Gimnazială nr. 197 BucureştiStoican Camelia
Ivan D. TudorBUCUREŞTIColegiul Naţional de Informatică "Tudor Vianu" BucureştiAnghel Claudia
Muntean I.C. Andrei VladBUCUREŞTIColegiul Naţional "Grigore Moisil" BucureştiCosteniuc Iuliana
Ioniţă D. Robert CristianBUCUREŞTIŞcoala Gimnazială Nr. 56 BucureştiIacobescu Vasilica
Cârstoiu VladBUZĂUColegiul Naţional "B.P. Hasdeu", BuzăuCristina Aneta SichimAdriana Onţeluş
Ţîu M. Raluca AndreeaBUZĂULiceul Pedagogic "Spiru Haret" BuzăuAdriana OnţeluşAdriana Onţeluş
Costea Răzvan -ŞtefanBUZĂUŞcoala Gimnazială "Căpitan Aviator Mircea T. Bădulescu" BuzăuPalela RădiţaAdriana Onţeluş
Bălan M.C. Angela LauraCĂLĂRAŞIŞcoala Gimnazială "Mihai Viteazu", CălăraşiGrîsîc EcaterinaGrîsîc Ecaterina
Bălan M. Oana SorinaCĂLĂRAŞIŞcoala Gimnazială "MirceaVodă" CălăraşiCojocaru NiculinaGrîsîc Ecaterina
Florea D. Ioana PatriciaCARAŞ- SEVERINŞcoala Gimnazială Nr. 2 ReşiţaRămneanţu IosifSeres Adelia
Milcu C. Irina TeodoraCARAŞ- SEVERINŞcoala Gimnazială Nr. 2 ReşiţaRămneanţu IosifSeres Adelia
Ignat I.M. Alex MateiCLUJŞcoala Gimnazială "Liviu Rebreanu" Cluj-NapocaVereşezan MihaelaRoşca Maria
Rus I. Mario ViorelCLUJColegiul Naţional "George Coşbuc" Cluj-NapocaBogdan AndraRoşca Maria
Mureşan G. Gloria AncaCLUJŞcoala Gimnazială "Horea Cloşca şi Crişan" TurdaRoşca MariaRoşca Maria
Mitreangă S.B.Laura DanielaCONSTANŢALiceul Teoretic "Traian" ConstanţaAlbu ValentinaAtiţoaiei Cecilia
Osman S. ArunCONSTANŢAColegiul Naţional "Mircea cel Bătrân" ConstanţaBălaşa DoinaAtiţoaiei Cecilia
Cîju A.C. AlexandruCONSTANŢAŞcoala Gimnazială "Spectrum" ConstanţaStan VictoriaAtiţoaiei Cecilia
Pantazi I.B. AlexandraCONSTANŢAColegiul Naţional "Mircea cel Bătrân" ConstanţaBălaşa DoinaAtiţoaiei Cecilia
Dorneanu C. CezarCONSTANŢAColegiul Naţional "Mircea cel Bătrân" ConstanţaSimion LuminiţaAtiţoaiei Cecilia
Suliman I. EdisCONSTANŢALiceul Teoretic "Ovidius" ConstanţaMertic FloricaAtiţoaiei Cecilia
Manea C. Darius AndreiCOVASNAŞcoala Gimnazială "Avram Iancu " CovasnaBîrlă MariaSimon Juliana
Condrea Cs.KrisztaCOVASNAŞcoala Gimnazială "Petőfi Sándor " Tg. SecuiescSimon IulianaSimon Juliana
Bedő S. ZsuzsaCOVASNAŞcoala Gimnazială "Benkő József" Brăduţ, structura Filia, FiliaKolumbán Álmos-TiborSimon Juliana
Opincă I. Andrei CristianDÂMBOVIŢAŞcoala Gimnazială "Ion Ciorănescu" MoroieniTăbîrcă ElenaLeontescu Georgiana
Barbu G.L.Andrei-CristianDÂMBOVIŢAŞcoala Gimnazială "Pictor Nicolae Grigorescu" TituCherciu ElenaLeontescu Georgiana
Stanciu C. Andrei-CristianDÂMBOVIŢAŞcoala Gimnazială "Mihai Viteazul" PucioasaCuculea RalucaLeontescu Georgiana
Băjău C. Maria GeorgianaDOLJColegiul Naţional "Fraţii Buzeşti" CraiovaBăjău DanaPopescu Aurica
Popa D. Andreea MariaDOLJŞcoala Gimnazială "Sf. Dumitru" CraiovaSelişteanu SandraPopescu Aurica
Păducel M.F. David CristianDOLJŞcoala Gimnazială "Mircea Eliade" CraiovaNiţu AngelaPopescu Aurica
Radu N. Vlad - ŞtefănuţGALAŢIŞcoala Gimnazială Nr. 29 GalaţiNecula MonicaNecula Monica
Negrău M. Bianca - MariaGALAŢIŞcoala Gimnazială Nr. 29 GalaţiNecula MonicaNecula Monica
Vintilă T. Alessia - IoanaGALAŢIColegiul Naţional "Vasile Alecsandri" GalaţiCristian VictorinaNecula Monica
Arghir I. Mihai-CristianGIURGIUŞcoala Gimnazială nr. 5 GiurgiuBalan Dumitra/ Hristache EugeniaGemescu Mircea
Georgescu E. AndreiGIURGIUŞcoala Gimnazială nr. 7 GiurgiuGemescu MirceaGemescu Mircea
Chiţan I.C.Rafael AlexandruGORJColegiul Naţional "Tudor Vladimirescu" Tg. JiuCiobanu ElenaCiobanu Elena
Mitrea S. CristianGORJColegiul Naţional "Tudor Vladimirescu" Tg. JiuCiobanu ElenaCiobanu Elena
Ochiană N. Dumitru AlexandruGORJŞcoala Gimnazială Nr.1 MotruCornescu Daniela/ Mergea MioaraCiobanu Elena
Kaiser J. DánielHARGHITAColegiul Reformat "Baczkamadarasi Kis Gergely" Odorheiu-SecuiescLaczkó ImolaKiss Arnold
Vargyas Cs. BoglárkaHARGHITALiceul Tehnologic "Sövér Elek" JoseniKiss ArnoldKiss Arnold
ţop V. Andrei-MiceaHUNEDOARAColegiul Naţional "Decebal" DevaMillye GyulaMillye Gyula
Krech M. SamuelHUNEDOARAColegiul Naţional "Decebal" DevaMillye GyulaMillye Gyula
Băluş D. Timeea AlecsiaHUNEDOARAColegiul Naţional "Decebal" DevaMillye GyulaMillye Gyula
Costea D.R.M. Andreea - TeodoraIALOMIŢAŞcoala Gimnazială Nr.3 SloboziaNegroiu IoanaNegroiu Ioana
Petre G.C. AndreiIALOMIŢAŞcoala Gimnazială "Sf. Andrei" SloboziaAgapie LilianaNegroiu Ioana
Hatneanu M.M. Alexandru MateiIAŞIColegiul National "Emil Racovita" IaşiIlucă DanielaDuduman Marina
Gavriluţ G. Adrian EmilIAŞIColegiul National "Emil Racovita" IaşiIlucă DanielaDuduman Marina
Gheţiu Robert CorneliuIAŞIColegiul National IaşiGrigoras GeaninaDuduman Marina
Marinescu S.N. Naomi NicoletaIAŞIColegiul "Costache Negruzzi" IaşiCozma JeaninaDuduman Marina
Bălaşa D. Iulia MariaIAŞIColegiul "Costache Negruzzi" IaşiCozma JeaninaDuduman Marina
Crăciun C. Iancu CristianIAŞIColegiul National "Emil Racovita" IaşiIlucă DanielaDuduman Marina
Plescan B.E. Matei BogdanIAŞIColegiul National IaşiMărioara LăcătuşuDuduman Marina
Manea Dana AlexandraILFOVŞcoala Gimnazială Nr.1 BufteaRomanescu AnişoaraRomanescu Anişoara
Godja V. Adrian IonuţMARAMUREŞŞcoala Gimnazială nr.2 Sighetu MarmaţieiDragoş ReghinaDragoş Reghina
Lazea D.Darius CristianMARAMUREŞColegiul Naţional "Gheorghe Şincai" Baia MarePop AnetaDragoş Reghina
Ilieş C.Andrei SergiuMARAMUREŞŞcoala gimnazială "George Coşbuc" Sighetu MarmaţieiDragoş ReghinaDragoş Reghina
Bosoancă N. Raul CătălinMEHEDINŢIŞcoala Gimnazială nr.6 Drobeta Turnu SeverinŞuţă AdrianaLungu Mihaela
Popescu I.C. Narcis ŞerbanMEHEDINŢIColegiul Naţional ,,Gheorghe Ţiţeica" Drobeta Turnu SeverinMihaela LunguLungu Mihaela
Vlad R. Antonia-MariaMUREŞŞcoala Gimnazială "Tudor Vladimirescu" Tîrgu MureşRadu Suzana MariaMuşunoi Daniela
Sfrijan- Penciu E. IlincaMUREŞŞcoala Gimnazială "Radu Popa" SighişoaraMuşunoi DanielaMuşunoi Daniela
Tătărău T. OanaMUREŞŞcoala Gimnazială "Liviu Rebreanu" Tîrgu MureşMatei CarmenMuşunoi Daniela
Pecheanu I. Anna-AngelaNEAMŢŞcoala Gimnazială Nr.3 Piatra NeamţŞurubaru RodicaCondurat Geanina
Polenciuc C. RareşNEAMŢColegiul Naţional "Roman Vodă" RomanBurlacu Crenguţa MihaelaCondurat Geanina
Grigoraş V. AndreeaNEAMŢŞcoala Gimnazială "Vasile Alecsandri" RomanCondurat GeaninaCondurat Geanina
Buzdea M. D. MateiNEAMŢColegiul Naţional "Petru Rareş" Piatra NeamţTănase RodicaCondurat Geanina
Simionescu M. MateiOLTŞcoala Gimnazială "Eugen Ionescu", SlatinaEne Simona / Moşteanu LauraUrziceanu Raluca
Stancu L. G. Mihaela AlexandraOLTŞcoala Gimnazială "C-tin Brâncoveanu", SlatinaUrziceanu RalucaUrziceanu Raluca
Lia C. Sara MariaOLTŞcoala Gimnazială "N. Titulescu", CaracalCiulavu Valentina / Floricel LuminiţaUrziceanu Raluca
Grigore A.I. Bogdan-AlexandruPRAHOVAColegiul Naţional "Mihai Viteazul" PloieştiMarin MariaDoboş Mioara
Dragomir I. MihaiPRAHOVAColegiul Naţional "Ion Luca Caragiale" PloieştiMeiroşu EmiliaDoboş Mioara
Oancea I. RoxanaPRAHOVAColegiul Naţional "Jean Monnet" PloieştiIonescu LuciaDoboş Mioara
Buzea D.L. Lorena MariaSĂLAJŞcoala Gimnazială "Silvania" Şimleu SilvanieiSîrca ElidaSîrca Elida
Nuţ C. Daria CălinaSĂLAJŞcoala Gimnazială "Mihai Eminescu" ZalăuMeleg MarianaSîrca Elida
Moga A.F. Denis AndreiSĂLAJŞcoala Gimnazială "Silvania" Şimleu SilvanieiSîrca ElidaSîrca Elida
Veres I. Ioan FlorianSATU MAREŞcoala Gimnazială "Grigore Moisil" Satu MareSimion CarmenStan Rodica
Coroian N. SebastianSATU MAREŞcoala Gimnazială "Grigore Moisil" Satu MareSimion CarmenStan Rodica
Eles F. JuliaSATU MAREColegiul Naţional "Kölcsey Ferenc" Satu MareAtyim ElisabetaStan Rodica
Medeşan I. AndreiSIBIUŞcoala Gimnazială "Nicolae Iorga" SibiuPrepeliţă Mioara PetronelaPrepeliţă Mioara Petronela
Popa I. Cristina MariaSIBIUŞcoala Gimnazială "Nicolae Iorga" SibiuPrepeliţă Mioara PetronelaPrepeliţă Mioara Petronela
Băra V. Eduard PaulSIBIUŞcoala Gimnazială nr. 21 SibiuKratochwill MirelaPrepeliţă Mioara Petronela
Butulescu M.C. IoanaSUCEAVAŞcoala Gimnazială Nr. 3 SuceavaLazarovici CorinaIgnătescu Olga Olimpia
Buzatu G.C. GiulianSUCEAVAŞcoala Gimnazială Nr. 3 SuceavaLazarovici CorinaIgnătescu Olga Olimpia
Haidamac F. Alexis CristianSUCEAVAŞcoala Gimnazială Nr. 3 SuceavaIgnătescu Olga OlimpiaIgnătescu Olga Olimpia
Ionescu M.C. Petru- VladTELEORMANŞcoala Gimnazială Nr.2 VideleDrăghici Octavian MariusDrăghici Octavian Marius
Robaciu M.E. Radu ŞtefanTELEORMANŞcoala Gimnazială Nr.1 VideleDrăghici Octavian MariusDrăghici Octavian Marius
Crivăţ M. A. Alexandru VirgilTELEORMANŞcoala Gimnazială Nr.1 VideleDrăghici Octavian MariusDrăghici Octavian Marius
Stoica C.A. Rose-MarieTIMIŞLiceul Pedagogic "Carmen Sylva" TimişoaraMilitaru Mihaela SimonaMilitaru Mihaela Simona
Berbecea V.TaniaTIMIŞColegiul Naţional "C. D. Loga"Hittner Ana RozaMilitaru Mihaela Simona
Marian G.Tudor ŞtefanTIMIŞColegiul Naţional "C. D. Loga"Roşu MariaMilitaru Mihaela Simona
Memet T. Ersin UmitTULCEAŞcoala Gimnazială "Al. Ciucurencu" TulceaIlie AnişoaraIlie Anişoara
Grosu F. Robert ClaudiuTULCEAŞcoala Gimnazială "Al. Ciucurencu" TulceaIlie AnişoaraIlie Anişoara
Chelarescu M.C. AlexandraVÂLCEAŞcoala Gimnazială "Ion Gheorghe Duca" Râmnicu VâlceaDincă DorinaDincă Dorina
Nicula A.V.Maria CristinaVÂLCEAŞcoala Gimnazială "Take Ionescu" Râmnicu VâlceaDincă DorinaDincă Dorina
Firoiu C.O. Mihnea IoanVÂLCEAŞcoala Gimnazială "Take Ionescu" Râmnicu VâlceaDincă DorinaDincă Dorina
Petrea A. L. Adelina - PaulaVASLUIŞcoala Gimnazială "Anastasie Panu" HuşiBrînză VeronicaComan Camelia
Alexandru D. Norina ŞtefaniaVASLUIŞcoala Gimnazială "Al Nechita" VasluiComan CameliaComan Camelia
Luca P. Roberta-AndreeaVASLUIŞcoala Gimnazială "Mihail Sadoveanu" HuşiAngheluş MiluţaComan Camelia
Amaricăi D. George-LucianVRANCEAColegiul Naţional "Al.I.Cuza" FocşaniMaiereanu Alina GigliolaSăndulescu Andreea
Topoliceanu C. Irina-MariaVRANCEAColegiul Naţional UnireaSîrbu AngelaSăndulescu Andreea
Constantin G. AndreeaVRANCEAColegiul Naţional "Al.I.Cuza" FocşaniMaiereanu Alina GigliolaSăndulescu Andreea
Lăţcan T. IoanVRANCEAŞcoala Gimnazială "Ştefan cel Mare" FocşaniUngureanu DoiniţaSăndulescu Andreea


Înapoi:

      Organizare

Noutăţi:

Au fost afişate premiile obţinute la Concursul de chimie "Raluca Rîpan"

Au fost afişate subiectele şi baremele de la etapa naţională a Concursului de chimie "Raluca Rîpan"