Inspectoratul Scolar al Judetului Arad
Festivalul Stiintei si Tehnicii 2010, editia a IV-a

Rezultatele obtinute la Festivalul Stiintei si Tehnicii
- editia a IV-a Arad , 5 noiembrie 2010

BIOLOGIE:

  • Premiul pentru INVENTIVITATE - Colegiul Tehnic de Constructii si Protectia Mediului Arad
  • Premiul pentru POPULARITATE - Scoala Generala Aurel Vlaicu Arad
  • Premiul pentru DIVERSITATE - Scoala Generala 'Mihai Eminescu' Arad
  • Premiul pentru RIGOARE STIIN?IFICA -Scoala Generala 'Avram Iancu' Arad
  • Premiul pentru SPECTACULOZITATE-Grup Scolar Forestier Arad
  • Premiul pentru ORIGINALITATE - Colegiul National 'Elena Ghiba Birta' Arad
  • Premiul pentru ĪNDEMĀNARE- Liceul de Arta 'Sabin Dragoi' Arad
  • Premiul pentru APLICABILITATE- Scoala Generala Nr .5 Arad

CHIMIE:

  • Premiul pentru INVENTIVITATE - Grup Scolar Industrial Sebis
  • Premiul pentru POPULARITATE - Grup Scolar de Transporturi si Ferate Arad
  • Premiul pentru DIVERSITATE - Liceul Teoretic 'Vasile Goldis' Arad
  • Premiul pentru RIGOARE STIINTIFICA -Liceul Pedagogic 'Dimitrie Tichindeal ' Arad
  • Premiul pentru SPECTACULOZITATE-Scoala Generala Nr. 12 Arad
  • Premiul pentru ORIGINALITATE - Scoala Generala Nr. 5 Arad
  • Premiul pentru ĪNDEMĀNARE- Scoala Generala 'Avram Iancu' Arad ;
  • Premiul pentru ĪNDEMĀNARE -Scoala Generala 'Mihai Eminescu' Arad
  • Premiul pentru APLICABILITATE- Scoala Generala 'Nicolae Balcescu' Arad
  • Premiul pentru INTERDISCIPLINARITATE - Liceul Teoretic 'Mihai Veliciu' Chisineu Cris

FIZICA:

  • Premiul pentru INVENTIVITATE - Colegiul National 'Elena Ghiba Birta' Arad;
  • Premiul pentru INVENTIVITATE - Palatul Copiilor Arad
  • Premiul pentru POPULARITATE - Scoala Generala 'Aurel Vlaicu ' Arad;
  • Premiul pentru POPULARITATE -Grup Scolar Sāntana
  • Premiul pentru DIVERSITATE - Scoala Generala 'Corneliu Miclosi' Covasānt
  • Premiul pentru RIGOARE STIINTIFICA - Colegiu National 'Moise Nicoara' Arad ;
  • Premiul pentru RIGOARE STIINTIFICA - Grup Scolar 'Iuliu Maniu' Arad
  • Premiul pentru SPECTACULOZITATE- Grup Scolar Industrie Alimentara Arad
  • Premiul pentru ORIGINALITATE - Liceul Teoretic 'A.M. Guttenbrunn ' Arad
  • Premiul pentru ĪNDEMĀNARE- Scoala Generala 'Mihai Eminescu' Arad
  • Premiul pentru INTERDISCIPLINARITATE - Club Sportiv Radioclub Amira;
  • Premiul pentru INTERDISCIPLINARITATE- Grup Scolar 'Csiky Gergely' Arad








SPONSORI SI PARTENERI:
Consiliul Judetean Arad
Primaria Municipiului Arad
Universitatea de Vest Timisoara
Universitatea Politehnica Timisoara
Universitatea "Babes Bolyai" Cluj-Napoca
Universitatea "Aurel Vlaicu" Arad
Universitatea de Vest "Vasile Goldis" Arad
Scoala Generala "Aurel Vlaicu" Arad
Liceul de Arta "Sabin Dragoi" Arad
Colegiul Tehnic de Constructii si Protectia Mediului Arad
Grup Scolar Transporturi Cai Ferate Arad
Liceul Teoretic "Vasile Goldis" Arad
Grup Scolar "Iuliu Maniu" Arad
Liceul Teoretic "Mihai Veliciu" Chisineu Cris
Scoala Generala Nr. 5 Arad
Grup Scolar Transporturi Auto "Henri Coanda" Arad
Grup Scolar Industrial Sebis
Grup Scolar "Mihai Viteazul" Ineu
Grup Scolar Industrial "Aurel Vlaicu" Arad
Liceul Pedagogic "Dimitrie Tichindeal" Arad
Grup Scolar "Csiky Gergely" Arad
Colegiul National "Elena Ghiba Birta" Arad
Grup Scolar Chisineu Cris
Scoala Generala "Iosif Moldovan" Arad
Scoala Generala Andrei Saguna